Tickets round Europe for the best prices

With Regiojet from € 5.9!

Would you like to travel on yellow buses round Europe for as little as possible? Choose a ticket for the SPECIAL special offer. It's hitting the bull's eye! All you need to do is to plan the purchase of the ticket a bit in advance and buy it a little longer beforehand. The number of the seats is limited, therefore we would like to recommend you to make the booking as soon as possible.
RegioJet coaches connect over 90 destinations in 16 European countries daily. Tickets in the special offer tariffs are valid for journeys from Czechia to Europe and of course back from European cities to the Czech Republic.
On sale online, at RegioJet and STUDENT AGENCY points of sale, or at our authorized dealers.

With tickets in special offer tariff to other European cities

You can buy tickets for the best prices in the SPECIAL offer tariff to other cities in France, the Netherlands, Italy, Luxembourg, Hungary, Germany, Poland and Switzerland.

SPECIAL Tariff

  • it cannot be combined with other discounts
  • the price is variable – there are various price brackets
  • the number of the seats in this offer is limited
  • cancellation is possible in accordance with the conditions of a particular ticket

Enjoy our yellow service

On all international services you will travel on yellow RegioJet coaches in the Fun&Relax style with above-standard service. Naturally, the service includes touchscreens in each seat for individual entertainment (watching films or series, the possibility to play electronic games, listening to music), modern air-conditioned enviroment, and comfortable leather seats with a tray table, 230V electric net socket outlets, Wi-Fi, or a toilet. Hot drinks, newspapers, and magazines will be offered free of charge; other refreshments can be bought. Our helpful and pleasant staff will take care of your comfort throughout the journeys.

Užijte si služby zdarma, na jaké jste zvyklí. Na palubách RegioJetu.

 

Vychutnejte si jízdu žlutými vlaky

Čeká vás nadstandardní pohodlí za skvělé ceny! Vyberte si z nabízených tarifů palubní servis přesně vám na míru a relaxujte, bavte se nebo pracujte. Náš profesionální personál se o vás postará od nástupu do vlaku až do cíle vaší cesty. Těšit se můžete na Wi-Fi, teplé nápoje i vodu zdarma, zábavní portál i denní tisk a časopisy. V prostorných klimatizovaných vozech s moderním interiérem a pohodlnými sedačkami příjemně strávíte celu dobu jízdy. Pokud dostanete chuť na něco dobrého, stačí si objednat občerstvení z palubního menu za příznivé ceny.

Wi-FiStevardkaTeplé nápojeStudené nápojeObčerstveníZásuvka 230 V
KlimatizaceDotyková obrazovkaSluchátka k zapůjčeníFilmyHudbaE-knihy

 

Brázděte Evropu žlutými autobusy

Autobusy RegioJetu ve stylu Fun&Relax s nadstandardním servisem jsou pro cesty po Evropě skvělá volba. Zdarma vám nabídneme Wi-Fi připojení, teplé nápoje, denní tisk a časopisy, k zakoupení je široká nabídka dalšího občerstvení. Cestu vám zpříjemní filmy, hudba nebo hry v zabudovaných obrazovkách na každém sedadle. Samozřejmostí je moderní klimatizované prostředí a pohodlné kožené sedačky se stolečkem, dále zásuvka 230 V, USB port nebo toaleta. O vaše pohodlí v průběhu cest se stará příjemný a vstřícný personál. Autobusy řídí profesionální řidiči a celou dobu jízdy vás doprovází stevardka či stevard.

Wi-FiStevardkaTeplé nápojeDotyková obrazovkaDenní tiskZásuvka na 230V
KlimatizaceSluchátka k zapůjčeníHryFilmyHudbaE-knihy

Special offers on RegioJet net bus and train services

Have a look at other special offers concerning RegioJet bus and train tickets.

Jízdenky koupíte online
i na prodejních místech

Nakupujte jízdenky online, přes mobilní aplikaci, na prodejních místech RegioJetu a STUDENT AGENCY nebo u našich smluvních prodejců.

 

Special offers on RegioJet net bus and train services

Have a look at other special offers concerning RegioJet bus and train tickets.